Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024

By 16 marca 2024No Comments
 1. W naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje. Wygłosi je O. Salwator Bartosik, posługujący w sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dzisiaj – podczas wszystkich Mszy Świętych i w czasie Gorzkich Żali; w poniedziałek
  i wtorek zaś, podczas Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.30. O godz. 7.45 odmawiać będziemy koronkę
  do Bożego Miłosierdzia, a o 18.00 różaniec prosząc Boga o dobre owoce rekolekcji. Msza św. z udziałem chorych sprawowana będzie we wtorek o godz. 11.00. Spowiadać będziemy podczas Mszy Świętych, a w poniedziałek i wtorek dodatkowo od godz. 17.30.
  Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczone zostaną na potrzeby klasztoru, w którym posługuje Ojciec Rekolekcjonista.

 2. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia również, imieniny obchodzi o. Bogdan Fajdek. W intencji solenizanta modlić się będziemy w środę podczas Mszy Św. o godz. 18.30.

 3. W piątek przypada comiesięczne spotkanie czcicieli św. Rity. O godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św. , po niej sprawowane będzie nabożeństwo ku czci Świętej z poświęceniem róż.

 4. Również w piątek, podczas Mszy św. wieczornej, po raz pierwszy będziemy polecać rodziców, modlących się za dzieci w Różach Różańcowych. W parafii powstały 4 takie Róże i dołączyły do Żywego Różańca. Więcej informacji można znaleźć w gablocie Żywego Różańca.

 5. Do 24 marca będzie trwała modlitwa w intencji Ojczyzny. Jej porządek jest następujący:
  o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski, różaniec i modlitwa w intencji Ojczyzny. Także
  w tych dniach po wszystkich Mszach Św. będziemy odmawiać modlitwę za Ojczyznę.

 6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się o godz. 11.15 przed starym kościołem.

 7. Zarząd MSM „Energetyka” oraz Rada i Administracja Osiedla Bernardyńska zapraszają
  w następną niedzielę w godz. 9.00 – 11.30 na
  warsztaty wykonania palm wielkanocnych. Organizatorzy zapewniają potrzebne materiały. Zrobione palmy będzie można wziąć ze sobą.

 8. Mężczyźni chętni do trzymania straży przy Grobie Pańskim proszeni są o zgłaszanie się
  do zakrystii.

 9. Przypominamy, że ofiary składane do skarbonki przy krzyżu na środku kościoła, przeznaczone są na dekorację Bożego grobu. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 10. Publiczne, katolickie Przedszkole Nr 210 przy ul. Teresińskiej 9 w Warszawie, prowadzone przez Zgromadzenie Sług Jezusa rozpoczęło nabór do nowego budynku przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Zapraszamy dzieci od 2,5 roku życia.

 11. O. Bogdanowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wiele radości, opieki Świętych Patronów oraz licznych łask. Parafianom i Sympatykom życzymy owocnego przeżycia rekolekcji i umocnienia duchowego.