Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego , 19 maja 2024

By 23 maja 2024No Comments
 1. W obecnym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła (podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 18.30 i 20.00 będą głoszone homilie.
  O godz. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny); w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 2. Przed nami szósty wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona starego kościoła. Msze Św. z okolicznościową homilią i nabożeństwem ku czci Świętego sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.30.
 3. W środę 22 maja przypada liturgiczne  wspomnienie św. Rity, która od kilku lat jest bliska naszym parafianom i czczona podczas comiesięcznych nabożeństw. Z tej okazji po Mszy Św. wieczornej odmówione zostaną specjalne modlitwy, odczytamy zgromadzone podziękowania i prośby, a następnie w procesji z relikwiami Świętej przejdziemy
  po krużganku nowego kościoła.
 4. W następną niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy podczas Mszy Św. o godz. 13.00, odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Ciało Chrystusa, aby ich więź z Bogiem stawała się coraz głębsza.
 5. W dwie najbliższe niedziele nie będzie Mszy Św. ze szczególnym udziałem dzieci.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są wyrazem naszej czci do Matki Bożej.
  W naszej świątyni są one sprawowane pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Dzieci prosimy, aby przychodziły do zakrystii po obrazki.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Wszechmogący Bóg otacza Was swoją opieką i udziela potrzebnych łask. Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy światła Ducha Świętego i umocnienia w wierze.