Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej , 26 maja 2024

By 23 maja 2024No Comments

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest szczególnym dniem dla dzieci, które w czasie Mszy Św. o godz. 13.00  przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Módlmy się w ich intencji, aby wspierane przykładem rodziców umacniały swoją więź z Bogiem. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13.00 wraz z dziećmi będziemy dziękować Panu Bogu za rocznicę I Komunii.
 2. Dziś, jak w każda ostatnią niedzielę miesiąca, grupa charytatywna Auxilium kwestuje
  przed kościołem na potrzeby najbardziej potrzebujących parafian. Serdecznie dziękujemy
  za wszelkie złożone ofiary.
 3. W liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek – Święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 4. We wtorek będziemy przeżywać siódmy wtorek nowenny przed uroczystością
  św. Antoniego
  z Padwy. Msze Św. z homilią sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.30.
 5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem. Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ulicami naszej parafii przejdzie procesja z Najświętszym Sakramentem. Rodziców prosimy o zaangażowanie w procesję dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijnych i rocznicowych. Najmłodsi, odświętnie ubrani, zgromadzą się o godz. 17.45.
 6. Jednym ze znaków naszej czci wobec Najświętszego Sakramentu są płatki kwiatów, sypane na trasie procesji. Będziemy wdzięczni każdemu, kto w najbliższych dniach zechce nas wspomóc w ich zbieraniu. Płatki kwiatów przynosić można do zakrystii lub kancelarii. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto w ten sposób włączy się w przygotowania do uroczystości.
 7. Przez całą oktawę Bożego Ciała, do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie, po Mszy Św. wieczornej odbywać się będzie nabożeństwo i procesja Eucharystyczna
  do starego kościoła. W te dni nie będzie więc nabożeństwa przed Mszą. Dzieci, które w czasie procesji Bożego Ciała i w czasie oktawy pragną sypać kwiatki, nieść poduszki i dzwonić dzwonkami prosimy o zapisywanie się w zakrystii oraz zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej, a więc ok. 19.10.
 8. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Będą one sprawowane pół godziny przed Mszą Św. wieczorną, a więc w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30.
 9. Także w piątek zapraszamy na Msza Św. w intencji zmarłych, których pożegnaliśmy w maju. Bliscy zmarłych, których pogrzeb odbył się w naszej parafii otrzymają pamiątkowe krzyżyki.
 • Za tydzień,  przeżywać będziemy XVII Święto Dziękczynienia. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna z relikwiami św. Jadwigi, Króla Polski , która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski. Tego dnia w kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 • Wszystkim Matkom, które dzisiaj przeżywają swoje święto oraz Solenizantom i Jubilatom, Parafianom i Sympatykom życzymy, aby Maryja wypraszała Wam obfite dary Boże.
 • W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Wanda Kowalska, l.96 z ul. Jaszowieckiej. Wieczny odpoczynek…