Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

By 25 listopada 2023No Comments
 1. W liturgii Kościoła rozpoczętego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera; we wtorek – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera; w środę – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego; w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.

 

 1. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowenny będą odmawiane po Mszy o godz. 6.30, w niedzielę po Mszy o godz. 8.30.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy z posługą sakramentalną parafian obłożnie chorych. Spowiedź rano, podczas Mszy świętych, a po południu od godz. 17.30.

 

 1. Zachęcamy do śpiewania Godzinek w każdą niedzielę o godz. 8.10.

 

 1. Za tydzień w Kościele rozpocznie się Adwent – czas radosnego przygotowania do spotkania
  z przychodzącym Panem.

 

 1. Od przyszłej niedzieli Grupa Charytatywna „Auxilium” będzie rozprowadzać świece Caritas
  na stół wigilijny. Zebrane środki będą przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących parafian. W imieniu obdarowanych składamy serdecznie dziękujemy. Dzisiaj Grupa Charytatywna zbiera przed kościołem ofiary na rzecz ubogich.

 

 1. Rodzinie Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę w wysokości tysiąca złotych na ruchomą figurkę do szopki.

 

 1. Jutro kończymy roznoszenie opłatków Jeśli kogoś nie zastaliśmy w domu, to opłatki może nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 

 1. We wtorek o godz. 12.00 w auli odbędzie się spotkanie z delegatem Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Mokotów pt.: Porozmawiajmy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. W imieniu organizatorów zapraszamy osoby starsze i zainteresowane tą tematyką.

 

 • Z głębi naszych serc kierujemy najlepsze życzenia do Solenizantów i Jubilatów – niech Wszechmogący Bóg obdarza Was wszelkim dobrem i umacnia Waszą wiarę. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 • W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Marianna Chmielewska l.90 Korczyńska 2;
  śp. Zbigniew Górecki l. 78 ul. Korczyńska 2; śp. Barbara Przybylska l. 75 ul. Pyjasa 1;
  śp. Małgorzata Kowalczyk l.70 ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie 9; śp. Adam Szczepanik l. 94
  ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie 3; śp. Henryk Lewczeszyn l.67 ul. Powsińska 74. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…