Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 niedziela zwykła, 11 lutego 2024

By 10 lutego 2024No Comments

 

 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze Św. tego dnia sprawowane będą o godz. 6.30 (bez kazania), 8.00, 17.00, 18.30 i 20.00 (wszystkie w nowym kościele). Po Mszy o godz. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Środa Popielcowa jest jednym z dwóch dni w roku, w których obowiązuje post ścisły, to znaczy jakościowy (wstrzemięźliwość
  od pokarmów mięsnych) i ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, dwa skromniejsze). Do postu ścisłego zobowiązani są wierni od 18 do 60 roku życia.

 

 1. Informujemy, że w Popielec kancelaria parafii i cmentarza będzie nieczynna.

 

 1. Razem z postem rozpoczynają się nabożeństwa, które mają nam pomóc w medytacji tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym sprawowane będą w niedziele o godz. 17.00.
 • Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki: dla dorosłych po pierwszej Mszy św., to jest
  godz. 6.50 i po Mszy Św. wieczornej, a więc ok. godz. 19.00. Wieczorną Drogę Krzyżową prowadzić będą przedstawiciele grup duszpasterskich działających w naszej parafii.
 • W piątki o godz. 18.00 będzie odprawiana Rodzinna Droga Krzyżowa, ze szczególnym udziałem dzieci. W najbliższy piątek(16.02)  każde dziecko otrzyma książeczkę, a potem,
  w kolejne piątki, będzie dostawało obrazki, które do niej wklei. W ten sposób powstanie osobisty ilustrowany modlitewnik.
 • Za udział w nabożeństwach: Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Grupa charytatywna, jak co roku, będzie zbierała ofiary na potrzeby ubogich na drogach krzyżowych po V stacji. Jest to jedna z form jałmużny, którą podejmujemy w Wielkim Poście.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30, sprawowana będzie Msza w intencji członków Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus i sympatyków. Po niej odbędzie się spotkanie formacyjne. Tego dnia spotkają się także członkowie Żywego różańca: o godz. 13.00 Msza św. a po niej wspólna modlitwa różańcowa.

 

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską oraz wizyty w domach tych parafian, którzy nie mogli nas przyjąć w styczniu. W obecnym roku odwiedziliśmy 1314 domów, o sto mniej niż rok temu. Jest to spowodowane faktem, że kolęda częściowo odbywała się w czasie ferii zimowych oraz wynika to z faktu, że coraz więcej mieszkań zajmują osoby wynajmujące je jedynie na jakiś czas. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami swoje drzwi, aby przyjąć Boże błogosławieństwo. Dziękujemy za gościnność i wszystkie rozmowy, które pomogły nam się lepiej poznać i zrozumieć. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary
  na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Jeszcze raz życzymy Wam, aby rok, który rozpoczęliśmy przyniósł Wam wiele radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa.

 

 1. Solenizantom i jubilatom oraz Parafianom i Sympatykom życzymy licznych łask na drodze wiary oraz opieki Świętych Patronów.