Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela zwykła, 28 stycznia 2024

By 27 stycznia 2024No Comments

 

 1. Dziś, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, członkowie grupy charytatywnej Auxilium, kwestują na pomoc dla najbardziej potrzebujących parafian. W imieniu kwestujących i tych, którzy skorzystają z pomocy, serdecznie dziękujemy.

 

 1. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także światowy dzień życia konsekrowanego. Dodatkowa Msza sprawowana będzie o godz. 20.00. Na Apel Maryjny zapraszamy o godz. 20.45. Tego dnia przynosimy do poświęcenia świece. Są one symbolem człowieczeństwa Syna Bożego, a także znakiem wiary, z jaką chrześcijanin powinien podążać za Chrystusem.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej modlitwa o powołania. W piątek będziemy spowiadać rano – podczas Mszy świętych, po południu – od godz. 17.30. Przed południem
  z posługą sakramentalną odwiedzimy parafian obłożnie chorych.

 

 1. W sobotę z racji wspomnienia św. Błażeja, biskupa i męczennika, poświęcenie jabłek
  i błogosławieństwo gardła.

 

 1. W najbliższy piątek, 2 lutego, zapraszamy rodziców i dzieci  pierwszokomunijne na Mszę Św. o godz. 18.30; podczas której zostaną poświęcone świece dla dzieci. Po Mszy Św. w auli nowego klasztoru, odbędzie się spotkanie z panią krawcową w celu zdjęcia miar na szycie alb
  dla dzieci.

 

 1. W niedzielę, 4 lutego, zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 11.30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla dzieci.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.

 

 1. Przypominamy, że kolęda uzupełniająca odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia
  w godz. 16.00 – 20.00.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom – składamy wraz z pamięcią modlitewną – życzenia Chrystusowej Miłości, Dobra i Pokoju na każdy dzień życia. Parafianom i Sympatykom życzymy, aby doznawali nieustannej pomocy Boga.

 

 • W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana śp.: Janina Paska, l. 90
  z ul. Urle i Albina Jarmoszczuk, l. 96 z ul. Powsińskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…