Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023

By 18 listopada 2023No Comments
 1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w środę – św. Cecylię, dziewicę
  i męczennicę; w piątek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 2. W środę przypada comiesięczne spotkanie czcicieli św. Rity z Cascii. O godz. 18.30 sprawowana będzie Msza Św., a po niej odbędzie się nabożeństwo z poświęceniem róż. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb, które zostaną odczytane podczas nabożeństwa.
 3. Również w środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Podczas Mszy Św. wieczornej będziemy się modlić w intencji wszystkich chwalących Boga muzyką: Pana Organisty, członków chóru „Cantores Sancti Bonifacii”, młodzieży oazowej i scholi dziecięcej.
 4. W czwartek podczas Mszy Św. o godz. 18.30 będziemy się modlić w intencji Kolumbana Sytego, który w tym dniu będzie obchodził swoje imieniny.
 5. W piątek Msza Św. wieczorna sprawowana będzie w intencji zmarłych, których pożegnaliśmy w listopadzie. Bliscy zmarłych, których pogrzeb odbył się w naszej parafii otrzymają pamiątkowe krzyżyki.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Ministrantów. O godzinie 10:00 celebrowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji członków Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych, podczas której zostaną przyjęci nowi kandydaci do posługi liturgicznej przy ołtarzu. Jednocześnie pragniemy zaprosić chłopców oraz dorosłych mężczyzn do podjęcia służby ministranckiej w naszej parafii.
 7. Także w następną niedzielę świętuje Akcja Katolicka. Członków tej grupy będziemy polecać Bogu podczas Mszy św. o godz. 13.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci, które mają przyjąć Pierwszą Komunię Św. w 2025 roku w celu ustalenia terminu.
 9. Za tydzień Orszak Chrystusa Króla: rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.30 w archikatedrze męczeństwa św. Jana Chrzciciela i przejście z relikwiami Świętych do bazyliki Świętego Krzyża.
 • Nasi współbracia roznoszą opłatki wigilijne do domów naszej parafii. Dziękujemy
  za życzliwość wobec nich i składane ofiary.
 • Ojcu Kolumbanowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy, aby Wszechmogący Bóg otaczał Was swoją opieką i udzielał potrzebnych łask. Wszystkim Parafianom życzymy, aby Bóg dodawał Wam siły do ochotnego spełniania Jego woli.
 • W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Zofię Wojciechowską l.66
  z ul. Piekałkiewicza 4; śp. Janinę Sztorc l.90 z ul. Bernardyńskiej 23; śp. Jadwigę Wilczak l.84
  z ul. Jaszowieckiej 2 i śp. Wiesławę Zakrzewską l. 93 z ul. Powsińskiej 17. Wieczny odpoczynek..