Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela Zwykła – 12.11.2023

By 11 listopada 2023No Comments
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; we wtorek – świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy; w środę – św. Dydaka z Alcali, zakonnika; w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej (Tego dnia FZŚ może uzyskać odpust zupełny); w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 1. Akcja Katolicka zaprasza dzisiaj po Mszy Św. o godz. 13.00 do Kącika Dobrej Książki na spotkanie Panią Marią Gordziejko, która jako dziecko przeszła z Armią Andersa przez Sybir, Iran i Liban.

 1. Ze względu na przypadający Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Bliski Wschód to jest nasz dom”, po Mszach Św. będzie można wesprzeć prześladowanych chrześcijan ofiarą złożoną do puszki.

 1. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.

 1. W środę z racji wspomnienia św. Dydaka – patrona braci zakonnych, zapraszamy
  do wspólnej modlitwy w intencji: br. Symplicjusza oraz przybyłego do pomocy
  przy roznoszeniu opłatków – br. Aureliusza. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 sprawowana będzie Msza Święta w intencji Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” i jej Sympatyków. Po niej odbędzie się spotkanie formacyjne. Zapraszamy na nie także zainteresowanych tą wspólnotą mężczyzn. Również za tydzień w niedzielę, odbędzie się spotkanie Żywego Różańca: o godz. 13.00 Msza św., wymiana tajemnic różańcowych, a po niej wspólna modlitwa różańcowa.

 1. W następną niedzielę 19.11, po Mszy Św. o godz. 11.30, odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

 

 1. Dziękujemy dzieciom, które uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych i przyniosły swoje plansze.  W przyszłą niedzielę, kompletne plansze wraz z niespodzianką, zostaną rozdane dzieciom powrotem. Jeśli, są dzieci które jeszcze chciałyby przynieść swoje plansze, mogą to uczynić do 14.11. 

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych podczas nabożeństwa wypominkowego.

 1. Przypominamy, że nasi współbracia od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, roznoszą opłatki wigilijne do domów naszej parafii. Już teraz dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszych współbraci.

 

 1. Zachęcamy do zobaczenia efektów przeprowadzonych prac w krypcie św. Bonifacego. Chętnych, prosimy o przechodzenie obok zakrystii przez podwórze klasztoru.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Wszechmogący Bóg otacza Was swoją opieką i udziela potrzebnych łask. Parafianom życzymy Bożej błogosławieństwa Bożego.

 

 1. W tym tygodniu odeszła do wieczności: Urszula Lewandowska l.86 z ul. Limanowskiego 8b. Wieczny odpoczynek…