Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 Niedziela Zwykła – 5.11.2023

By 4 listopada 2023No Comments
 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy całą asystę procesyjną, a szczególnie dzieci. Zbiórka
  o godz. 18.15 przy zakrystii nowego kościoła.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera; w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

 

 1. LSO dorosłych zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. wieczorną. Po niej odbędzie się spotkanie formacyjne.

 

 1. Zgodnie z tradycją od jutra rozpoczynamy roznoszenie opłatków wigilijnych do domów naszej parafii. Informujemy, że datki składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie wkładu własnego związanego z pierwszym etapem odnowienia krypty św. Bonifacego. Opłatki roznoszą Ojcowie i br. Symplicjusz oraz br. Aureliusz z Krakowa, od poniedziałku do piątku od godz. 17.00. Mamy nadzieję na życzliwe przyjęcie naszych współbraci.

 

 1. Kto chciałby zobaczyć z bliska, jak wygląda krypta św. Bonifacego po pierwszym etapie renowacji będzie mógł to uczynić w następną niedzielę po każdej Eucharystii.

 

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych podczas nabożeństwa wypominkowego. Rozpoczyna się ono pół godziny przed Mszą wieczorną: najpierw czytamy imiona zmarłych, a następnie, w intencji wszystkich poleconych naszej modlitwie, sprawujemy Mszę Świętą.

 

 1. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i tych, którzy poświęcili swoje życie w walce
  o jej niepodległość. W Świątyni Opatrzności Bożej natomiast, uroczysta Msza Św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Kazimierza kardynała Nycza, a o godz. 17.00 koncert pt.: „Wolność jest w nas”.

 

 1. Akcja Katolicka zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 13.00 do Kącika Dobrej Książki na spotkanie ze świadkiem historii – Panią Marią Gordziejko, która jako dziecko przeszła z Armią Andersa przez Sybir, Iran i Liban.

 

 1. Także za tydzień przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Bliski Wschód to jest nasz dom”. Po Mszach Św. będzie można wesprzeć prześladowanych chrześcijan ofiarą złożoną do puszki.

 

 • Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy obfitych łask Bożych i wstawiennictwa Świętych Patronów. Niech każdy dzień Waszego życia będzie przepełniony Bożą miłością. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwem Bożego.