Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 Niedziela Zwykła – 29.10.2023

By 31 października 2023No Comments
 1. Dzisiaj grupa charytatywna Auxilium kwestuje na fundusz pomocy najbardziej potrzebującym członkom naszej wspólnoty parafialnej. W imieniu tych, którzy skorzystają z pomocy serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości.

 

 1. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze Święte sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu katolicy mają obowiązek udziału w Eucharystii.

 

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych rozpocznie miesiąc modlitwy za zmarłych. 1 listopada o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza na Cmentarzu Czerniakowskim. Po niej odbędzie się procesja z modlitwami za tych, których ziemskie życie dobiegło już końca. 2 listopada, to Dzień Zaduszny. Porządek Mszy jak w dzień powszedni. Dodatkowa Msza sprawowana będzie o godz. 15.00 w krypcie Lubomirskich pod starym kościołem. Wieczorną Eucharystię zakończy procesja z modlitwami za zmarłych. Przez cały listopad Msze święte wieczorne sprawowane będą w intencji zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach. Pół godziny przed Mszą wieczorną odczytywane będą imiona zmarłych poleconych naszej modlitwie. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii i w kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek
  i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek, rano – podczas Mszy świętych, wieczorem – od godz. 17.30. W piątek udamy się też do chorych.

 

 1. Prosimy, aby dzieci przyniosły we wtorek – 31 października – tj. na ostatnie Nabożeństwo Różańcowe, planszę z naklejkami. Dzieci, które nie oddadzą plansz w tym dniu, proszone są o przekazanie ich o. Leoncjuszowi lub bratu Symplicjuszowi w zakrystii. Można je dostarczać
  do niedzieli 12 listopadawłącznie.

 

 1. Przypominamy, że jak co roku, od listopada do końca kwietnia, Msze święte w kościele św. Antoniego sprawowane będą tylko w niedziele o godz. 7.00. Pozostałe będą odprawiane w nowym kościele.

 

 1. Solenizantom, jubilatom oraz całej wspólnocie parafialnej życzymy wszelkich łask na drodze do świętości oraz opieki Patronów.

 

 1. Po wieczną nagrodę odeszła do Pana: Anna Karasiewicz, l.94, z ul. Jaszowieckiej 3. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…