Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023

By 16 października 2023No Comments

 

 1. Dzisiaj przypada XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przed kościołem prowadzona jest tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Aniocheńskiego biskupa i męczennika;
  w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty: w czwartek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

 

 1. W czwartek 19 października przypada 39 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta Msza święta rocznicowa z modlitwą o kanonizację męczennika zostanie odprawiona o godz. 18.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki.

 

 1. W następną niedzielę na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity.
  Po Eucharystii sprawowane będzie nabożeństwo ku czci Świętej połączone
  z poświęceniem róż.

 

 1. Za tydzień Niedziela Misyjna. Będzie to okazją, aby modlitwą i ofiarą wesprzeć misjonarzy naszej Bernardyńskiej Prowincji pracujących na różnych kontynentach.

 

 1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do odkrywania tej niezwykłej modlitwy i kontemplowania wraz z Maryją tajemnic naszej wiary. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele rozpoczynają się pół godziny przed Mszą wieczorną.

 

 1. Pragniemy przypomnieć , że trwa nabór do naszego parafialnego chóru. Jeśli lubisz śpiewać, chciałbyś rozwijać swoje muzyczne zainteresowania, dysponujesz wolnym czasem we wtorki między 19.00 a 21.00 – przyjdź na otwartą próbę. Wystarczy szczere zaangażowanie i chęć współpracy w zespole. Czekamy na Ciebie w każdy wtorek od 19.00 w sali chóralnej. Więcej informacji u organisty lub w zakrystii.

 

 1. Przypominamy, że w zakrystii i w kancelarii parafialnej można składać wypominki. Specjalne formularze wyłożone są na ołtarzach bocznych i na stoliku przy wyjściu w kościoła.
 1. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Wszechmogący Bóg otacza Was swoją opieką i udziela potrzebnych łask. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa  Boga i życzliwości ludzi.

 

 • Naszą modlitwą otoczmy zmarłą śp. Ewę Ruta l.66 z ul. Jaszowieckiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…