Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 Niedziela Zwykła – 17.09.2023

By 15 września 2023No Comments
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki; we wtorek – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera; w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; w czwartek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – wspomnienie Św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana.

 

 1. W piątek odbędzie się comiesięczne spotkanie czcicieli św. Rity. O godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św., a po niej odbędzie się nabożeństwo ku czci Świętej i poświęcenie róż. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Rity.

 

 1. Członków grup parafialnych zapraszamy w czwartek po Mszy Św. wieczornej na grilla z racji rozpoczętego kolejnego roku pracy i modlitwy.

 

 1. W najbliższą niedzielę, z powodu wyjazdu osób odpowiedzialnych za „msze dziecięce” na odbywające się w Kalwarii Zebrzydowskiej Dni Wspólnoty Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, Msza św. o godz. 11:30 nie będzie miała szczególnej oprawy dla najmłodszych.

 

 1. Trwa nowenna przed wspomnieniem bł. Władysława z Gielniowa. Patron stolicy wiele razy ratował mieszkańców naszego miasta przed rożnymi rodzaju niebezpieczeństwami. Wierzymy, że i dziś wstawia się za nami. Polecajmy jego wstawiennictwu samych siebie, nasze rodziny
  i wszystkich mieszkańców stolicy. Modlitwy nowenny są odmawiane po Mszy o godz. 8.00.

 

 1. Bratu Florianowi – klerykowi naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który zastępował Pana Organistę oraz pomagał w zakrystii, dziękujemy
  za posługę i życzymy mu błogosławieństwa w nowym roku akademickim. Wspierajmy wszystkich kleryków naszymi modlitwami, aby rozwijali swoje zdolności oraz trwali
  w powołaniu.

 

 1. Solenizantom i jubilatom życzymy, aby Patronowie otaczali ich swoją opieką oraz wypraszali liczne łaski u Pana. Wszystkim Parafianom życzymy obfitych łask Bożych.