Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela Zwykła – 10.09.2023

By 9 września 2023No Comments
 1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła; w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w sobotę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

 1. Zapraszamy na Mszy Św. imieninową o. Leoncjusza w środę o godz. 18.30.

 

 1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego jest sprawowane w czwartki o godz. 18.10.

 

 1. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed wspomnieniem bł. Władysława z Gielniowa, bernardyna, patrona Warszawy. Będziemy prosić go o opiekę nad naszym miastem i jego mieszkańcami. Modlitwy nowenny będą odmawiane po Mszy o godz. 8.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 sprawowana będzie Msza w intencji członków grupy Totus Tuus. Natomiast po Mszy św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych, a po niej odmówimy różaniec.

 

 1. Dzieci, które w tym roku katechetycznym pragną przystąpić do I Komunii Świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 17 września po Mszy Św. o godz. 11.30. Uroczystość ta w naszej parafii zaplanowana jest na 26 maja 2024 r.

 

 1. Rozpoczynamy kurs dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 1 października po Mszy świętej o godzinie 10. Zapraszamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich. Tych, którzy pragną w naszym kościele przystąpić do bierzmowania, ale mieszkają na terenie innych parafii prosimy,
  aby na pierwsze spotkanie przynieśli pisemną zgodę od swojego proboszcza, zezwalającą
  na przygotowanie i przystąpienie do tego sakramentu poza swoja parafią.

 

 1. Informujemy, że nie wyrażamy zgody na agitację polityczną przed kościołem. Zbiórki, których nie ogłaszamy są prowadzone bez naszej zgody i wiedzy oraz na nie wiadome cele.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Ojcu Leoncjuszowi oraz przeżywającym imieniny i jubileusze życzymy zdrowia oraz obfity darów od Boga. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

 1. Pomódlmy się w intencji Maroka, które przeżywa tragedię po trzęsieniu ziemi: Pod Twoją obronę …