Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 Niedziela Zwykła – 13.08.2023

By 11 sierpnia 2023No Comments
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  • wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że tego dnia katolicy mają obowiązek udziału we Mszy św. W naszej parafii Msze Św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej z nich pobłogosławimy zioła, owoce, warzywa i kwiaty. O godz. 20.45 zgromadzimy się na Apelu Maryjnym.
  • w środę – wspomnienie św. Beatrycze Silvy, dziewicy;
  • w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

 

  1. 15-ty sierpnia to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 r., tzw. Cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Wierzymy, że to dzięki wstawiennictwu Matki Bożej podczas bitwy
    pod Radzyminem nasza armia powstrzymała inwazję bolszewików na Polskę i Europę. Dziękujmy Maryi za opiekę nad naszą Ojczyzną i módlmy się o dalsze błogosławieństwo.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 sprawowana będzie Msza w intencji członków grupy Totus Tuus. Natomiast po Mszy św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych, a po niej odmówimy różaniec.

 

  1. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marek Baran l. 69, z ul. Urle; śp. Elżbieta Nieszczerzewicz l. 85, z ul. Piekałkiewicza; śp. Janina Cendrowicz l. 91, z ul. Powsińskiej ;  śp. Monika Ochocka-Bieńkowska, l.85 z ul. Powsińskiej; śp. Jacek Augustyniak l. 53, z ul. Powsińskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…