Skip to main content

Asysta Procesyjna Dzieci

Dziecięca Asysta Procesyjna to grupa dziewczynek i chłopców w wieku już od 4 lat wzwyż, która kontynuuje dawną tradycję “Bielanek” (ostatnią ich opiekunką była śp. Władysława Papis). Obecnie wspólnotą opiekuje się o. Lambert.

Spotykamy się w auli przy nowym kościele w każdą 1 niedzielę miesiąca (oprócz wakacji), po Mszy Świętej wieczornej i procesji. W ciągu roku szkolnego organizujemy wyjazdy integracyjne w formie pikników rodzinnych, pielgrzymki do sanktuariów, a także “wigilie” rodzinne.

Dzieci oraz młodzież uczestniczą w procesjach w strojach regionalnych, „habitach” i białych sukienkach w procesjach m.in. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w procesji rezurekcyjnej, podczas uroczystości i oktawy “Bożego Ciała”, podczas odpustów.

W czasie procesji niosą poduszki z emblematami religijnymi, sztandarki oraz szarfy. Podczas uroczystych procesji dziewczynki sypią kwiatki, a chłopcy dzwonią dzwoneczkami.

Jeśli chcesz służyć Panu Jezusowi w taki sposób, czekamy na Ciebie. Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: asysta.bernardyni@wp.pl .