- Od godz. 10.45 do 13.30 zapraszamy dzieci do skorzystania z bezpłatnego dmuchańca ze zjeżdżalnią, słodki poczęstunek oraz lody, przygotowane na wewnętrznym dziedzińcu klasztoru.
- W poniedziałek, jak każdego 22. dnia miesiąca, przypada spotkanie ze św. Ritą. Po Mszy Świętej o godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci świętej.
- W środę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin brata Symplicjusza. W jego intencji będziemy modlić się podczas Mszy Świętej o godz. 18.30.
- Informujemy, że zarząd naszej zakonnej prowincji dokonał zmian personalnych w klasztorze czerniakowskim. Naszą wspólnotę opuszczają: o. Bogusz Matuła, dotychczasowy wikariusz klasztoru i parafii, oraz brat Symplicjusz Duha, zakrystian. Odchodzących współbraci będziemy polecać w modlitwie podczas środowej Mszy Świętej wieczornej.
- W piątek, podczas Eucharystii o godz. 18.30, będziemy modlić się za zmarłych, których pożegnaliśmy w czerwcu. Rodziny zmarłych otrzymają pamiątkowe krzyżyki.
- Franciszkański Zakon Świeckich 18 lipca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt udziału wynosi 100 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii oraz u pani Ewy Rojek – (tel. 661 065 768).
- Przypominamy, że świątynia jest domem Bożym, miejscem spotkania z naszym Stwórcą i Zbawicielem. Dlatego prosimy o przychodzenie do kościoła w stroju godnym tego miejsca. Odwiedzając inne kraje, bez trudu okazujemy szacunek w świątyniach różnych wyznań poprzez odpowiedni ubiór. Prosimy, aby podobną troskę zachowywać również w naszej świątyni.
- Na pamiątkę roku i jubileuszu 800-lecia śmierci św. Franciszka z Asyżu pragniemy ubogacić plac przed naszym kościołem pomnikiem przedstawiającym znak Tau – symbol, którym posługiwał się Biedaczyna z Asyżu. Całkowity koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniesie około 80 tys. zł. Postawmy ten symbol wdzięczności wspólnie. Ofiary można wpłacać na konto lub przekazać w kopercie z dopiskiem: „Jubileusz”. Wstępną wizualizację oraz więcej informacji można znaleźć na plakacie przy wejściu do kościoła.
- Nasi ministranci wywalczyli awans i już niebawem będą reprezentować naszą parafię
w finałach Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Wyjazd na te ogólnopolskie rozgrywki wiąże się ze znacznymi kosztami, dlatego dziś po Mszach Świętych można wesprzeć ich ofiarą składaną do puszek przed kościołem. W ramach wdzięczności za okazaną hojność o. Ewaryst odprawi Mszę Świętą w Gnieźnie w intencji wszystkich ofiarodawców. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca i prosimy o modlitewne wsparcie dla naszej drużyny. - Bratu Symplicjuszowi, wszystkim ojcom, którzy we wtorek będą obchodzić swoje święto, a także solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych łask oraz wytrwałości w realizacji życiowego powołania. Parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy umocnienia wiary i nieustannej Bożej opieki.
