Skip to main content
Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Zwykła – 29.01.2023

By 1 lutego 20232 maja, 2023No Comments
  • Dziś, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, członkowie grupy charytatywnej Auxilium, przy wyjściu z kościoła, kwestują na pomoc dla najbardziej potrzebujących parafian. W imieniu kwestujących i tych, którzy skorzystają z pomocy, serdecznie dziękujemy.
  • W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także światowy dzień życia konsekrowanego. Dodatkowa Msza sprawowana będzie o godz. 20.00. Na 20.45 zapraszamy na Apel maryjny. Tego dnia przynosimy do poświęcenia woskowe świece. Są one symbolem człowieczeństwa Syna Bożego, a także symbolem wiary, nadziei i miłości, z jakimi chrześcijanin powinien podążać za Chrystusem.
  • W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy spowiadać rano – podczas Mszy świętych, po południu – od godz. 17.30. Przed południem z posługą sakramentalną odwiedzimy parafian obłożnie chorych.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy rozpoczynającej się o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy!
  • Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian. W tym roku odwiedziliśmy 1417 domów. To prawie czterysta więcej niż w roku ubiegłym, kiedy mierzyliśmy się z pandemią koronawirusa. Jest to jednak liczba znacznie mniejsza niż w roku 2020. Wynika to m.in. z faktu, że coraz więcej mieszkań zajmują osoby wynajmujące je jedynie na jakiś czas. Najczęściej nie czują się one związane z miejscem, ani z parafią. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy otworzyli przed nami swoje drzwi, aby przyjąć błogosławieństwo. Jesteśmy świadomi, że w dzisiejszym świecie przyjęcie kapłana czy oznaczenie swoich drzwi literami „KMB” jest wyraźnym przyznaniem się do wiary w Chrystusa i wymaga odwagi. Dziękujemy za gościnność i wszystkie rozmowy, które pomogły nam się lepiej poznać i zrozumieć. Dziękujemy tym, którzy przy okazji „kolędy” złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Jeszcze raz życzymy Wam, aby rok, który rozpoczęliśmy przyniósł Wam wiele radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa.
  • W ostatnim czasie, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana śp.: Hanna Brama, l. 80 z ul. Idzikowskiego; Stanisława Kaczorowska, l. 92 z ul. Korczyńskiej i Teresa Frączyk, l. 81 z ul. Limanowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…